Atklāj Pompejas pilsētu: pilsētu, kas iesaldēta laikā!

Pompejas pilsētas drupas ir vienas no lielākajām un vislabāk saglabātām drupām pasaulē, vēl jo vairāk ņemot vērā faktu, ka pilsētas drupas tika apraktas zem blakus esošā vulkāna Mount Vesuvis pelniem 79 gadā pēc Romas impērijas laika skaitīšanas. Mūsdienās Pompeja ir viena no iecienītākajām tūristu atpūtas vietām Itālijā. Šeit ik gadu ierodas vairāk nekā miljons cilvēku un Pompeja ir ierakstīta arī UNESCO Pasaules kultūras mantojumu sarakstā. Pompeja liela pilsēta ar aptuveni 20 000 iedzīvotājiem un tāpēc ir praktiski neiespējami to visu apskatīt. Tāpēc mēs rekomendējam koncentrēties uz ievērojamākajām pilsētas apskates vietām. Jums ir iespēja nopirkt ceļvedi pa pilsētu, iznomāt audiogidu uz vietas vai lejupielādēt to savā iPod vai mp3 multimediju ierīcē caur internetu, kā arī pieteikt ekskursiju gida pavadībā.


Staigājot pa grezno un seno Romiešu ielu, Jūs varat brīvi ielūkoties veikaliņos, izlasīt grafiti zīmējumus uz sienām, tad arī vēl doties pa dažādām sānu ieliņām, lai apskatītu romiešu dzīvojamās ēkas un apjaustu viņu interesi par glezniecību. Gandrīz viss, ko mēs zinām par seno romiešu ikdienas dzīvi, vēsturnieki ir atraduši tieši šeit. Lielais daudzums dažādu senlietu un mākslas darbu, kuri atrasti pēdējo 200 gadu laikā, joprojām palīdz skolniekiem izvērtēt un saprast Romiešu pasauli. Šeit Jūs virtuāli varat apskatīt dažus no Pompejas pilsētas objektiem.

A computer-generated depiction of the eruption of Vesuvius which buried Pompeii (from BBC's Pompeii: The Last Day).
http://commons.wikimedia.org

 

Informācija tūristiem

Ieejas maksa senajā Pompejas pilsētā ir 11€ pieaugušajiem. 20€ maksā kombinētā biļete Herculaneum and Pompeii pilsētās (biļetes derīgas 3 dienas). Ieeja ir par brīvu Eiropas Savienības pilsoņiem, kuri ir jaunāki par 18 gadiem un vecāki par 65 gadiem. Par puscena ES iedzīvotājiem no 18-24 gadu vecumam un ES skolotājiem. Galvenā ieeja drupās atrodas pie Porta Marina. Drupas ir atvērtas katru dienu no aprīļa līdz oktobrim plkst. 8:30-19:30 un no novembra līdz martam plkst. 8:30-17:00. Biļešu kase tiek slēgta 1-1/2 stundu pirms slēgšanas.

 

Audiogids

Audiogida pakalpojumi ļauj Jums izvēlēties starp dažādiem maršrutiem sev visatbilstošāko un interesantāko. Noklausīties visus audiogida failus noteikti aizņemtu daudz laika, taču Jūs tikpat labi varat staigāt apkārt, pats savā nodabā un noklausīties tikai tos stāstiņus un par tiem objektiem, kuri Jums liekas interesanti. Audiogids ir pieejams itāļu, angļu, franču, vācu un spāņu valodās. To var izīrēt Porta Marina – Piazza Anfiteatro (tel. + 39 081 5370370). Audiogids piedāvā arī speciāli bērniem paredzētu ekskursiju, kas ierunāta Giulia Felice balsī. Audiogida cena ir 6,50€ pieaugušajiem (ja vairāk par vienu, tad 5,00€) un 4,00€ bērniem. Kā ķīlu ir jāatstāj kāds derīgs personas apliecinošs dokuments.
photo: www.virtualtourist.com

 

 

Audiogids priekš iPod un mp3 multimediju ierīcēm

Kā vēl vienu iespēju staigājot pa Pompejas senajām ielām, apstājoties pie senām maiznīcām, kafetērijām un krodziņiem Jūs varat noklausīties audiogida stāstu caur savu mp3, iPod vai mobilo telefonu vienkārši lejupielādējot to. 1 stundas un 35 minūšu laikā Jūs apskatīsiet freskas, tempļus, mozaīkas un dažādas citādas vēstures iezīmes no romiešu iedzīvotāju ikdienas dzīves. Jums tiks dota iespēja arī nostāties vietā, kurā gladiatori trenējās un cīnījās pirmajā Romas Amfiteātrī. Audiogida cena ir 14,95$, cenā ietverta arī karte ar atzīmētām apskates objektu atrašanās vietām. Šeit Jūs varat noklausīties MP3 ekskursijas paraugus angļu valodā.

 

Avots:
www.italyguides.it/us/napoli/ancient_roman_city/virtual_tour_of_pompeii.htm

www.ijourneys.com/detail.php?id=5
www2.pompeiisites.org/
www.virtualtourist.com